O mně

Jmenuji se Ivana Smrčková (*1977). Žiju se svojí rodinou v Hamrech nad Sázavou. S mým mužem jsme přivedli na svět 4 děti, které nás toho hodně naučily a jistě ještě naučí. Prožila jsem 4 porody, každý byl úplně jiný a každý byl na mojí cestě životem zásadním zdrojem poznání a uvědomování si různých životních souvislostí. Jeden byl dlouhý a pomalý, jeden vyvolávaný a ukončený císařským řezem, jeden velmi rychlý a jeden vánoční s plodovou vodou prasklou na Štědrý večer :-). 

První přišla na svět Anežka (2003), porod byl výrazně ovlivněn lékařskými zásahy, kapačka oxytocinu způsobila dlouhé velmi bolestivé kontrakce a já se bála rodit podruhé. Druhý porod Terezky (2006) skončil akutním císařským řezem a nastartoval pro mě období plné otázek a odpovědí. Začala jsem o porodech číst a chtěla jsem všemu kolem porodu porozumět. Chlapečci Matěj (2010) a Toníček (2015) se už narodili přirozeně a docela hladce. 

Porod je zázrak a není jedno, jak ho žena a dítě prožijí. Velmi na tom záleží a mělo by to být v širokém povědomí. Myslím, že je skvělé, když se těhotná žena může obrátit na někoho, kdo má s porodem pozitivní zkušenost, na někoho, kdo jí podpoří, vyslechne, dodá jí odvahu a bude s ní všechno prožívat.


Studium

Kurz pro duly 2018 u České asociace dul

Kurz "Podpora kojení s využitím přirozených reflexů" (2019)

Seminář "Bezpečné využití bylin a dalších přírodních prostředků v těhotenství, při porodu a v péči o ženu a dítě v poporodním období" (2019)

Kurz Anny Kohutové Rebozo masáž (2020)

Jsem členkou České asociace dul https://www.duly.cz/profil/ivana-smrckova/