Předporodní příprava

Během schůzek před porodem je dobré promluvit si o několika věcech, např.:

  • o tom, jaké jsou vaše představy ohledně porodu, pomůžu vám sestavit si porodní přání a dám vám informace o tom, co nabízí jednotlivé porodnice;
  • ujasnit si, jakou roli hraje dula u porodu, jak vám může pomoci váš partner a jakou péči vám můžu nabídnout já;
  • popíšeme si o čem vlastně fyziologický porod je, co se děje s tělem rodící ženy, co se děje s miminkem, jaké jsou úlevové polohy i další úlevové prostředky;
  • připravíme se na to, kdy vyrazit do porodnice a jak to v ní po příjmu probíhá;
  • v neposlední řadě je třeba se připravit na chvíle po porodu, co patří ke kojení a péči o novorozené miminko.

Záleží na vás, kolikrát se budete chtít sejít, doporučuji nejméně dvě schůzky. Samozřejmě vyslechnu všechny vaše otázky a budu se snažit je zodpovědět, jak nejlépe budu umět. Můžeme se domluvit individuálně pouze na předporodní přípravě nebo poporodní péči bez mé přítomnosti u porodu. Ráda budu k dispozici i v tomto případě.

Budete-li si přát, mohu vám pomoci uvolnit celé tělo pomocí rebozo masáže. Při této masáži se tělo vlastně jen jemně houpá nebo protahuje v rebozo šátcích. 

Můžu vám též zapůjčit šátek na zavinování bříška. 


Doprovod k porodu

V současné době ze zdravotních důvodů k porodům nedoprovázím.

K doprovodu patří moje pohotovost, která začíná 2 týdny před datem vašeho termínu porodu. Od té chvíle jsem připravena kdykoli k vám vyrazit. V porodnici se budu snažit udělat maximum pro to, abyste vy, váš partner i vaše miminko prožili harmonický porod. Budu plně respektovat vaše potřeby, které se můžou během porodu měnit.

Mohu nabídnout masáž, přikládání obkladů, pomoc s dýcháním nebo pouhou svoji přítomnost. Zkrátka udělám vše pro váš klid a pohodlí.

Doprovázím k porodům v porodnicích v Jihlavě, Novém Městě na Moravě a Havlíčkově Brodě. 


Poporodní péče

Těsně po porodu vám mohu pomoci s prvním kojením a zůstanu s vámi dokud to budete potřebovat. Nabízím vám i poporodní návštěvu u vás doma a podporu při kojení a pomoc s péčí o miminko. Mám zkušenosti s nošením miminek v šátku. Pokud budete mít zájem, mohu šátky zapůjčit na vyzkoušení.


Laktační poradenství

Laktační poradenství neboli trpělivá podpora, informace a tipy, jak vyladit kojení. Mám zkušenost, že často stačí věnovat ženě dostatek času, vyslechnout jí, povzbudit jí, aby si věřila a dala důvěru i miminku. 

V případě bolestivých nebo popraskaných bradavek můžu zapůjčit stříbrné kloboučky Silverette, které pomohou s hojením.